У 2023 році випускники шкіл також складатимуть НМТ.

Очільник МОН Сергій Шкарлет уточнив, що прийом документів вступників у виші розпочинається у липні, а реєстрація – у січні-лютому.

Тести випускники складатимуть на комп’ютері, як і у 2022 році.

Міністерство освіти й науки раніше представило модель вступу до вишів на основі вдосконаленого Національного мультипредметного тестування (НМТ), який абітурієнти складали 2022 року замість звичного ЗНО.

Цьогоріч НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Буде два обов'язкові предмети — українська мова та математика, а також один предмет на вибір — історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія. На складання тесту буде 180 хвилин, які абітурієнт розподілятиме на власний розсуд.

У МОН планують дві сесії НМТ: основну та додаткову. Основна проходитиме в червні. Реєстрація має розпочатися у квітні. Додаткова сесія має відбутися в червні-липні.

Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і хочуть здобувати вищу освіту в Україні, зможуть скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у країнах світу. А ось школярі, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть вступити до вишів дистанційно без складання НМТ.


Кiлькiсть переглядiв: 376

Коментарi