• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Правовиховна робота

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти.

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

6. Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

7. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

10. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

Директор закладу має розглянути
звернення у встановленому порядку.

Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.

Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої с.13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.


/Files/images/zlenko/IMG-a55aa8154c4420ae2be307a0282a2b3b-V.jpg


Шановні батьки! Війна - це величезний стрес не тільки для дорослих, так і для батьків. Діти стресують, коли починаються розмови про повномасштабну війну, про те, що один з батьків може податися в армію.

Ще більше, коли диктори новин розповідають про обстріли шкіл на лінії розмежування, а батьки закуповують гречку та туалетний папір, перетворювати будинки та квартири на бункери.

Додається напруга й через те, що діти думають, що через проблеми в економіці мама чи тато можуть залишитися без роботи. Щоб допомогти дітям, їхнім батькам та опікунам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров'я, безпеку та розвиток дітей під час війни, ми публікуємо рекомендації експертів та корисні матеріали.


https://life.pravda.com.ua/society/2022/03/25/247968

https://life.pravda.com.ua/society/2022/03/8/247715/
https://life.pravda.com.ua/culture/2022/03/7/247702/

https://life.pravda.com.ua/columns/2022/02/25/247568

https://life.pravda.com.ua/columns/2022/02/25/247568



*Кризова кімната у Луцьку: ваші кроки у випадку домашнього насильства*

У Луцькій територіальні громаді 20 жовтня 2021 року запрацювала «кімната кризового реагування». Вона створенна з дотриманням усіх міжнародних стандартів: сучасний ремонт, меблі, побутова техніка. В осередку захисту від домашнього насилля можна отримати психологічну й юридичну допомогу.

Строк перебування у кризовій кімнаті - від 10 до 20 діб. Саме стільки, на думку, фахівців, знадобиться часу для розуміння кожної окремої проблеми. А вона глобальна, як в межах країни, так і Волині, зокрема.

Якщо ви та ваша дитина стали жертвами домашнього насильства, дотримуйтесь плану безпеки як захистити себе та дітей:

1. Знайдіть безпечне місце у приміщенні та визначіть, як можна швидко і безпечно вийти з будинку.

2. знайдіть адресу одного чи декількох безпечних місць, де можна залишитись на ніч у разі необхідності, та продумайте маршрут, як швидко потрапити туди у будь-який час, запам'ятайте важливі контакти (це може бути домівка родичів, друзів, знайомих).

3. Майте складеною "тривожну" сумку з речами першої необхідності.

4. Сховайте в таємному місці оригінали або копії важливих документів, певну суму грошей, телефон, записані номери важливих телефонів та адреси, одяг та ліки для себе та дітей.

5. Спілкуйтесь з друзями та родичами, яким довіряєте, та розкажіть їм про свою ситуацію.

6. Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти вас.

7. Попередьте сусідів або близьких про можливу небезпеку та попросіть їх якнайшвидше звернутись до поліції у разі необхідності.

Телефонуйте на міську телефону лінію інформаційної підтримки *0 800 400 332*. Якщо ситуація критична: знайдіть безпечне місце та зателефонуйте поліції *102*./Files/images/zlenko/IMG-1da685ccf9fb7840ebef14b16d11a0bf-V.jpg/Files/images/zlenko/IMG-3d6ef7fb033ced6b60ff8fe96a07ce9a-V.jpg/Files/images/zlenko/IMG-4c7e39c3205c0a77d44c2505d4df7161-V.jpg

/Files/images/zlenko/IMG-b5433bfbcd6e579dddc52b79a73917ab-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 568

Коментарi