2017-11-29
29 листопада 2017 року на базі Луцької ЗОШ І – ІІІ ст. №3 відбувся міський семінар учителів на тему «Позакласна робота з української мови та літератури – обов’язкова складова навчально - виховного процесу ЗНЗ».Відкрила семінар методист ММК управління освіти Луцької міської ради Куляк С.В., з презентацією закладу виступив директор школи Савчук В.Є., про результативність роботи кафедри вчителів - словесників розповіла голова методичного об’єднання Мельник Т. Ф. Учителі поділилися своїми напрацюваннями.
Чайкіна І.В. «Позакласна робота з української мови та літератури як обов’язкова складова навчально – виховного процесу ЗНЗ».
Бондар Н.С.«Ділове мовлення в системі позакласної роботи».
Марценюк Н.Р. «Позакласна робота – складова успіху старшокласника».
Учителі та учні навчального закладу приймали цього дня багато дорогих гостей, серед них – поважні віком та долею колишні малолітні в’язні фашистських концтаборів, жертви нацизму, остарбайтери, дитинство яких пройшло у важкі роки Другої світової війни.
Голова Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів – жертв нацизму» Лазарук В.С. у холі школи в рамках програми «Місце зустрічі: діалог в Україні» презентувала виставку «Немов ковток свіжого повітря», на якій експоновано портрети з описом життя жертв нацизму на окупованих територіях.
Романюк О.Б. провела відкрите засідання літературної студії «Ми – патріоти» з теми «Прострілені душі… Лист крізь віки…», розповівши про полон у літописі України. Анна Новарчук, учениця 7 - Б класу, підготувала презентацію з фото про масштабність злодіянь нацистів, про перебування малих дітей за колючим дротом під наглядом гестапо, остарбайтерів, силоміць вивезених на примусові роботи у Німеччину.
Члени Спілки Олександр Ніколаєв, Марія Батраченко та Євгенія Данилюк розповіли свої вистраждані історії життя, запропонувавши для перегляду фото, документи воєнних років. Відбувся діалог – спілкування поколінь, необхідний для того, щоб діти росли достойними громадянами своєї держави, вчилися цінувати історичне минуле своєї країни, поважати старших, піклуватися про них.
Учениці Ірина Гордійчук (11-А) та Проневич Дар’я (9 – Б) поділилися роздумами про полон ( від минувшини до сьогодення).
Написано і підписано листи від полонених минулого століття до полонених сьогодення та звернення до Президента України з проханням прискорення процедури їх звільнення.
Учні школи також долучилися до акції (листи після заходу відправлені у Київ).
Відкрите засідання закінчилось вітанням гостей та спілкуванням.