Причини виникнення та шляхи подолання проблем наступності між початковою та середньою ланками освіти

На теренах пострадянських держав найбільш плідно у вирішенні проблем наступності між початковою та середньою школами працюють науковці Російської Федерації.Російські педагоги визначили та дослідили основні проблеми, що виникають під час переходу від початкової до середньої ланки та причини їх виникнення.

/Files/images/2а.JPG

/Files/images/1а.JPG

Очевидно, що всі ці проблеми можуть бути вирішені за умов спільної діяльності класоводів, вчителів-предметників, психологів, адміністрації школи та батьків учнів. У зв’язку з цим виділяються основні напрямки роботи:

/Files/images/2б.JPG

Організаційна робота починається ще в початковій школі, задовго до переходу дітей у п'ятий клас. З метою забезпечення реальної єдності педагогічних вимог методичними об'єднаннями вчителів початкових класів та вчителів-предметників основної школи виділяються основні вміння та навички учнів з предметів.

Також щорічно доцільно проводити ознайомлення педагогічного колективу, адміністрації школи й батьків учнів з проблемою наступності, планом роботи й результатми психологічних обстежень. На семінарах класних керівників і вчителів-предметників слід знайомити з основними завданнями та труднощами первинної адаптації, тактикою спілкування з дітьми і з тими, яку допомогу їм можна надавати.

Педагогам-предметникам, класним керівникам, які будуть працювати в п’ятих класах, пропонується відвідувати уроки у випускних класах початкової школи, ознайомитися з програмами та системою вимог учителів початкової школи. Вони можуть порівняти свою програму із програмою початкових класів з певної навчальної дисципліни, визначити розбіжності у вимогах, провести пробні уроки, спостерігати за дітьми, надати консультації батькам у навчальній самоорганізації.

З боку батьків необхідно одержати одержати згоду на проведення тренінгових та корекційних занять із їхніми дітьми, ознайомити із проблемами «особливих» дітей (гіперактивних, тривожних, вразливих), розповісти про можливі причини такої поведінки та про те, яку допомогу можна надати дитині.

Кiлькiсть переглядiв: 509

Коментарi