Ви знаходитесь тут:
- Головна
- Геологічний музей
Геологічний музей Луцького ліцею №3 заснував у 1998 році учитель географії Ігор Володимирович Яскорський. Музей налічує понад 350 зразків мінералів та гірських порід із геологічних утворень України, а також держав Європи, Азії, Америки, Африки. Вони розміщені у 7 вітринах експозиції:
походження гірських порід, форми і властивості мінералів, рудні корисні копалини, нерудні корисні копалини, барви мінералів України, живе минуле Землі, мінерали планети Земля.
Окраса музею – унікальні експонати зразків мінералів та гірських порід, серед яких чароїт із Якутії, агати з Росії та Бразилії, гіпс із Африки, лазурит із Прибайкалля, нефрит із Саян, кристал молочного кварцу із Полярного Уралу, щітка кристалів піриту із Казахстану, сфалерит із Приморського краю Росії, слюда з Кольського півострова, кристал апатиту із Забайкалля, халцедонова секреція з Киргизстану, малахіт із Конго, жеода аметисту із Камчатки. Багато в музеї ювелірних та оздоблювальних каменів, серед яких малахіт, бурштин, синтетичний корунд. Продовжується пошук зразків для нової вітрини експозиції Мінерали мальовничої Волині». Цьому сприяє співпраця Ради музею та учнями шкільного туристсько-краєзнавчого клубу «Вперед, Україно!».
18 травня світова музейна спільнота відзначала Міжнародний день музеїв, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості».
Присвячуючи Міжнародному дню музеїв, цього року з 18 травня по 26 травня 2017 р. екскурсоводи шкільного геологічного музею Луцької ЗОШ №3 підготували для відвідувачів особливу програму: спеціалізовані тематичні екскурсії, лекції, майстер-класи, огляди експозиції.
На відміну від найдавніших музеїв світу, а саме: Капітолійського музею, який почав свою роботу в 1471 році, музею Ватикану (1506 р.), Британського музею (1759р.), геологічний музей Луцької ЗОШ №3 – це немовля. В 2018 році музею виповниться 20 років. Та незважаючи на молодий вік, в міському огляді музеїв 2015 року управління освіти Луцької міської ради нагороджує зразковий геологічний музей Грамотою за зайняте перше місце.
Розвиток шкільного музею залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Музеї та суспільство повинні працювали разом, в дусі творчості та інновацій. Шкільний музей,збираючи і зберігаючи зразки геологічних утворень, веде велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
В наступному році Рада шкільного геологічного музею Луцької ЗОШ №3 запропонувала провести конкурс. Умови конкурсу:
– відвідай музей в рамках проекту
– зроби селфі з музею та опублікуй на своїй сторінці в соціальних мережах Facebook чи Instagram із хеш-теґом #Шкільними музеями Луцька.
В 2018 році будуть визначені переможці, які отримають подарунки від спонсорів.
Поступово складається концепція музею як багатофункціонального закладу, який спроможний різними шляхами слугувати суспільству з урахуванням інтелектуального рівня його членів. Тож завітайте до нашого музею і ви станете учасника конкурсу!
Керівник музею, вчитель географії Луцького ліцею №3 Л.М.Теребейко
Зустріч з випускниками
03.02.2018 р. в геологічний музей завітали випускники, які 20 років тому закінчували навчання в Луцькій ЗОШ №3. Класним керівником цього випуску була вчитель математики, нині на заслуженому відпочинку, Євгенія Володимирівна Гелета. З великою зацікавленістю випускники слухали та розглядали зразки мінералів, гірських порід. Після екскурсії, яку провели старша та молодша групи екскурсоводів, до куточка засновнику музею Ігорю Володимировичу Яскорському, підійшов випускник Субота Сергій. Він поділився з учнями своїми спогадами про туристське життя, заохочуючи їх до походів та екскурсій. Згодом в музей завітала випускниця школи Мельник Оксана, яка пригадала свої шкільні роки.Мельник Оксана і Теребейко Любомира Михайлівна
Проект "Селфі в музеї" триває!
Ми чекаємо нових зустрічей!
Завітайте до нас!
Вітаємо призерів Всеукраїнського конкурсу!
Впродовж 23 -24 березня 2021року у місті Миколаєві в режимі онлайн проведено ІІ тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».
Організатори конкурсу: Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Миколаївський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді.
У заході взяли участь 55 юних ексурсоводів з 24 областей України та міста Києва.
Учнівську молодь Волині у конкурсі гідно представили: Семенюк Мілана (ІІ місце), екскурсовод військово-історичного музею НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт Ратне Ковельського району (керівник Нінічук З.А.) та Березовський Костянтин (ІІІ місце), екскурсовод геологічного музею КЗ «Луцький ліцей №3 Луцької міської ради» (керівник Теребейко Л.М.). Бажаємо юним екскурсоводам та їх керівникам нових звершень та перемог!
Щира вдячність миколаївським колегам за продуману і чітко організовану високопрофесійну роботу з проведення конкурсу в непростих карантинних умовах!
Маємо добрі новини для освітянського музейного простору Волині!
Рішенням комісії Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 11.08. 2022 №731) почесне звання «Зразковий музей» підтверджено восьми волинським шкільним музеям:
- Етнографічному музею «Берегиня» Ліцею №5 імені Анатолія Кореневського Володимирської міської ради (керівник Таїсія Матишейко),
- Народознавчому музею «Світлиця» Нововолинського ліцею №5 Нововолинської міської ради (керівник Надія Голян),
- Музею історії Любешова опорного закладу загальної середньої освіти «Любешівський ліцей» Любешівської селищної ради (керівник Алла Оласюк),
- Історичному музею Уховецького ліцею Колодяжненської сільської ради (керівник Тетяна Савицька),
- Історичному музею Соловичівського ліцею Турійської селищної ради (керівник Світлана Лапчук),
- Музею академіка Михайла Кравчука гімназії села Човниця Луцького району (керівник Леся Свиновей),
- Геологічному музею комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей №3 Луцької міської ради» (керівник Любомира Теребейко),
- Народному етнографічному музею комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей №14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради» (керівник Тетяна Коширець).
Вітаємо колективи закладів освіти, музеям яких підтверджено звання «Зразковий музей»! Щирі вітання керівникам музеїв, юним пошуківцям, екскурсоводам з високою оцінкою їх діяльності!
25 січня в актовій залі Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти "Край, в якому я живу".
Учасники презентували свої роботи у трьох секціях: "Історичні музеї", "Природничі музеї" та "Мистецькі музеї".
Гідно оцінили кожен виступ незалежне журі.
Кожен з учасників презентував музей свого навчального закладу, отож присутні "відвідали" не одну цікаву екскурсію.
За підсумками журі визначились з найкращими роботами, серед яких у секції "Природничі музеї" став учень 6-А класу нашої гімназії Ляшук Денис (керівник Теребейко Любомира Михайлівна). Назва екскурсії "Гірські породи та мінерали Землі".
Кiлькiсть переглядiв: 1479